Jak odzyskać dziecko, które „utknęło” w smartfonie?

Weninar 19 maj 2021 r. godz. 18:00-19:30

1. Przyczyny uzależnienia od smartfonów, internetu, gier sieciowych
  2. Proces wychodzenia z uzależnienia od mediów interaktywnych - czy to realne/wykonalne?
  3. Zablokowanie dostępu do mediów. Jak reagować na agresję i szantaże dziecka?
  4. Jak odbudować/naprawić relację z dzieckiem? Jak pomóc dziecku i sobie?
  5. Jak kreować przyszłość, jakie zmiany wprowadzić w środowisku domowym, w zachowaniu domowników, w sobie?

prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska – medioznawczyni i psycholożka, dyrektorka Ośrodka Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Kierowniczka Katedry Mediów i Badań Kulturowych w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UP. W obszarze psychologii zajmuje się uzależnieniami od czynności (przede wszystkim uzależnieniami od mediów), komunikacją społeczną, stymulacją kompetencji medialnych, komunikacyjnych i wizualnych dzieci i młodzieży oraz psychologią konfliktów. Autorka wielu publikacji, m.in. Komunikacja i porozumienie. Sztuka bycia razem, tworzenia więzi i rozwiązywania konfliktówUzależnienia medialne. Uwarunkowania, leczenie, profilaktykaWspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej.

Termin: 19.05.2021 r. godz. 18.00-19.30

KONTAKT: +48 537 787 249;  kontakt@we.pl