Ogólnopolska Konferencja "W labiryncie słów. Afazja dziecięca.."

Powiększ

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji "W labiryncie słów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia".

Konferencja odbędzie się 4 października 2019 roku w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46).

Program wydarzenia opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z afazją i zaburzeniami komunikacji przemówią ich rodzice i opiekunowie. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wielu znanych i cenionych specjalistów z zakresu problematyki afazji dziecięcej, zaburzeń komunikacji, opóźnionego rozwoju mowy u dzieci.

Chcemy, by konferencja "W labiryncie słów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji" miała wymiar społeczny i edukacyjny, byśmy mogli podzielić się praktyczną wiedzą na temat afazji i zaburzeń pokrewnych z jak najszerszą grupą zainteresowanych odbiorców.

Do współpracy i partnerstwa w promocji wydarzenia zapraszamy wszystkie podmioty: fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne i terapeutyczne, którym zależy na szerzeniu wiedzy i dobrych praktyk.

Program:

8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
9.00–9.15 – Uroczyste otwarcie Konferencji

9.15–9.45 – Wystąpienie Gościa Honorowego – prof. zw. dr hab. Marii Pąchalskiej (Kierownik Katedry Neuropsychologii, Wydział Psychologii i Nauk o Rodzinie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)

9.45–10.15 – Wykład otwierający – prof. UMCS dr hab. Jolanta Panasiuk (Zakład Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS w Lublinie)

Sesja I - 10.15-11.15
Diagnoza różnicowa opóźnionego rozwoju mowy i afazji rozwojowej – dr Marlena Kurowska (Kierownik Zakładu Logopedii i Emisji Głosu, Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

Gestykulacja dziecięca prerekwizytem rozwoju mowy - dr Agnieszka Lasota (Katedra Psychologii, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)

11.15–12.00 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.00–13.00
Ilustracja jako skuteczne narzędzie w terapii/edukacji dziecka z afazją rozwojową – mgr Agnieszka Cugier (neurologopeda, logopeda/terapeuta, wykładowca, współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję; mama dziecka z afazją rozwojową, gabinety LogAfa, Wrocław)

"Z afazją w dorosły świat…" – studium przypadku – mgr Karolina Nawrocka-Gregorczyk (logopeda/terapeuta, Ośrodek Rehabilitacji Amicus Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w Warszawie)

13.00 –14.00 – Obiad

Sesja III - 14.00–15.00

Współpraca rodziców z terapeutą drogą do sukcesów dziecka - mgr Alicja Iwanowska (Centrum Terapii i Rozwoju Mowy MigaMiś Alicja Iwanowska)

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać" - czyli weźmy się za bary z afazją! – Marzena Fenert (mama afatycznej Milenki, blog KreatywneWrota.pl)

15.00 – Zakończenie konferencji

Koszt:

- rejestracja do 31 lipca - 229 zł, rodzice i studenci - 170 zł;

- rejestracja od 1 sierpnia do 20 września - 249 zł, rodzice i studenci - 186 zł;

- rejestracja od 21 września do 2 października - 299 zł, rodzice i studenci - 224 zł;

• cena zawiera podatek VAT—23%

Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.

Rodzice dzieci z afazją oraz innymi zaburzeniami komunikacji oraz studenci*** - rabat 25% - zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl

***Szczegółowa informacja dot. możliwości otrzymania rabatu 25%:

Rabat 25% otrzymują rodzice dzieci z afazją oraz innymi zaburzeniami komunikacji oraz studenci studiów lat 1-5 w wieku do 26 lat (studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki). W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmujemy wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka o zdiagnozowanej afazji lub innym zaburzeniu komunikacji lub zdjęcie/skan zaświadczenia z uczelni (w przypadku studentów) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Prosimy też o podanie danych do wystawienia ewentualnej faktury (domyślnie w ww. przypadkach wystawiamy rachunki imienne).

Szkolenia/warsztaty

Ogólnopolska Konferencja "W labiryncie słów. Afazja dziecięca.."
Cenienie eksperci z z zakresu problematyki afazji dziecięcej, zaburzeń komunikacji, opóźnionego rozw

Program Wychowania Przedszkolnego dostosowany do Podstawy Programowej 2017

Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją dokumentu.

zobacz wszystkie